• 15. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı
  • 22-27 Ocak 2019
Kalan Süre

Dünya CNR İMOB’a geldi


23-28 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen 14’üncü Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nda ziyaretçi rekoru kırıldı. CNR İMOB’u ziyaret edenlerin yabancı sayısı geçen yıla göre yüzde 50 artış gösterdi.


Ticari hacmi oldukça fazla olan CNR İMOB’un katılımcıları yeni iş bağlantıları kurarak ihracat oranlarını da artırdı.


Dünya CNR İMOB’a geldi


Dünyanın en büyük iki mobilya fuarından biri olan 14.Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) iş birliğiyle 600 firma 1000’in üzerinde markasını ziyaretçilerle buluşturdu. Firmaların sergilediği modern, klasik,avangard, eskitme mobilya ile yatak, aksesuar, sandalye gibi ürün gurupları, alıcılar tarafından yoğun ilgi gördü.


Sektörün kalbi CNR İMOB’ta attı


Aralarında Almanya, İtalya, Çin, ABD, Suudi Arabistan, Fransa, Rusya’nın da olduğu, 120’ye yakın ülkeden yabancı alım heyetinin geldiği CNR İMOB Fuarı, ziyaretçi akınına uğradı. Fuarı 63 bin 655’i yabancı, 126 bin 279’u yerli olmak üzere toplam 189 bin 934 kişi ziyaret etti. Yabancı ziyaretçi sayısında geçen yıla göre yüzde 50 oranında artış yaşandı. Böylece 14’üncü CNR İMOB Fuarı’nda ziyaretçi sayısı açısından en yüksek rakama ulaşıldı.


Mobilya sektörünün kalbinin attığı ve kapıları 6 gün boyunca açık olan fuarda, sektör temsilcileri, özellikle yabancı alıcılar ile yeni iş bağlantıları kurarak ihracat oranlarını da artırdı.


1.500’ün üzerinde B2B görüşme


Ekonomi Bakanlığı ve Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED)’in desteğiyle yüksek ithalat hacmine sahip alıcılar fuara katıldı. Başta ABD, Almanya, İngiltere, Fransa, Çin, Kanada, Rusya, Polonya, Ukrayna, Yunanistan, Bosna Hersek, Karadağ, Güney Kore, Tayvan, Singapur, Kolombiya, Cezayir, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Ürdün, Azerbaycan, Katar, Bahreyn, Mısır, Filistin, Malezya, Hindistan, Tacikistan, Kazakistan, Afganistan, Nijerya, Panama, Kenya, Lübnan ve Tunus olmak üzere, 104 farklı ülkeden 1 milyar dolar ithalat yapma potansiyeline sahip, 800 ithalatçı firma fuara katkı sağladı. Alım Heyetleri B2B Eşleştirme Programı ile katılımcı firmalar online randevu sistemini kullanarak 1.500’ün üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirdi.Takviminize şimdiden kaydedin: 22 - 27 Ocak 2019


15. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı CNR IMOB, önümüzdeki sene yepyeni ürünler ve ilgi çekici etkinlikler ile 22-27 Ocak 2019 tarihleri arasında ihracatın merkezi CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek.