• 15. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı
  • 22-27 Ocak 2019
Kalan Süre

IMOB'un standları yoğun talep nedeniyle karaborsaya düştü


Türkiye’nin en büyük ve tek uluslararası mobilya fuarı olan CNR İMOB-14.Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı CNR'ın rakiplerine fark atan üstün tecrübesi ile tamamlandı. Firmalar fuardan stand almak için adeta birbirleriyle yarıştılar.  
 
CNR EXPO Yeşilköy’de 6 gün boyunca açık kalan CNR İMOB’u ziyaret edenlerin yabancı sayısı geçen yıla göre yüzde 50 artış gösterdi. 46 bin 875’i yabancı, 119 bin 148’i yerli olmak üzere, toplam 166 bin 23 profesyonel ziyaretçi gezdi.
 
CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) iş birliğinde Ekonomi Bakanlığı ve İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) desteğinde gerçekleştirilen fuar, katılımcı, ziyaretçi sayısı, kurulduğu alan ve oluşan iş hacmi açısından ulaşılması güç rekorlara imza attı. 
 
600 mobilya markasının katıldığı İstanbul Mobilya Fuarı'nın standları yoğun talep nedeniyle karaborsaya düştü.
CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, "Firmalar fuardan stant almak için yarıştılar. Yer kalmadığı için 500 firma açıkta kaldı. Stant alanların internetten yüzde 100 kâr ekleyerek, başka firmalara sattıklarını görüyoruz" dedi.
 
Firmaların sergilediği modern, klasik,avangard, eskitme mobilya ile yatak, aksesuar, sandalye gibi ürün gurupları, alıcılar tarafından yoğun ilgi gördü.