• 17. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı
  • 26-31 Ocak 2021
Kalan Süre

Haberler

CNR Holding mobilya sektörünü iftarda bir araya getirdi

CNR Holding, ticari ortakları ile sektörel buluşmalar kapsamında Kayserili mobilya firmalarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.
 
Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği'nin (KAYMOS) iş birliğinde düzenlenen iftar programında CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem'in evsahipliğinde mobilya sektörünün yanı sıra Türkiye'nin en büyük mobilya fuarlannın sektöre ve ülke ekonomisine olan katkısı ele alındı.
 
 
 
Programda fuarcılık alanında konuşan CNR İcra Kurulu Başkanı Ali Bulut, mobilyada ihracatın önemine dikkati çekti.
 
CNR fuarlarının 2019 yılında 2 milyon 500 kişi tarafından ziyaret edildiğini belirten Bulut, şunları kaydetti: 
 
"CNR olarak 30 yıllık birikimin sonunda on binlerce KOBİ'ye CNR Akademi oluşturduk. Bu yeni bir proje, Türkiye'de fuar ve ihracat okur yazarlığının artması ülke ekonomisinin büyümesinde ön koşullarından biri. Kısa bir süre sonra da sektörlerimizde fuarlara nasıl hazırlanılır, daha fazla nasıl başarılı olunur konularında tecrübelerimizi paylaşacağız. 
 
Herkes fuarlara aynı beklentilerle katılıyor. Bu yüzden fuarınızdan daha fazlasını isteyin diyoruz. Biz aynı fuarı herkese yapıyoruz ama sonuçları farklı oluyor. Başarılı olanlar ve beklentileri karşılamayanlar oluyor. Fuar tasarımında önemli olan ve dikkat edilmesi gereken hususlar var. Bunlardan ilki ürünlerinizi gölgede bırakmayacak doğru tasarım. Daha sonra kurulum süreci ve maliyet. Bir diğer önemli nokta standın tekrar kullanılabilirliği. Fuar öncesi pazar çalışmaları yapılması gerekiyor." diye bitirdi.
 
Kayseri mobilya sektörünün yoğun ilgi gösterdiği iftar programında CNR Holding İcra Kurulu Üyesi Erhan Çelik, “CNR Holding’in Yeni Pazarlama Anlayışı” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Çelik sunum öncesi yaptığı konuşmada “Her seferinde gördüm ki Kayseri’de tablo hiç değişmiyor. Koşullar, konjonktür, durum, ekonomi, konu ne olursa olsun Kayseri, birliğini ve dirliğini koruyabiliyor. O yüzden diyorum ki keşke Kayseri Türkiye olsa. O zaman gerçekten bu birlik ve dirliği korumak adına çok güçlü bir dinamiği elimizde bulundururuz.” dedi.  
 
 
CNR İMOB ihracatta hedeflerimize ulaşmamızda en büyük etken
 
Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın da 190 üyesi olan KAYMOS'un daha güçlü olması için çalıştıklarını ifade etti.
 
"KAYMOS'u çözüm merkezi yapmak için azim ve gayretle yönetim olarak bütün gücümüzle çalışmaktayız" diye belirten Yalçın, "İhracatta ülkemizin dünyaya açılan kapısı olan İMOB Mobilya Fuarı hedeflerimize ulaşmamızda en büyük etkendir. Bu sene 15. kez kapılarını dünyaya açan, dünyanın ilk 3 mobilya fuan içerisinde yer alan, 131 ülkeden yabancı ziyaretçilerin ağırlandığı İMOB Mobilya Fuarına ülkemizin 2023 mobilya ihracat hedeflerini yakalamasında çok büyük katkı sağlamaktadır. Bu fuara 90 üyemizle birlikte katılım sağlamaktayız. Hedefimiz; ülkemiz ve şehrimizi mobilyada dünyada hak ettiği yere taşımak, mobilyada üretim üssü olan Kayseri'yi şehrimizin dinamikleri ve üyelerimizle birlikte dünyada modanın merkezi yapmaktır" dedi.