• 17. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı
  • 26-31 Ocak 2021
Kalan Süre

Haberler

CNR İMOB için firmalar kuyruğa girdi

CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, gerek metrekare gerek katılımcı ve gerekse ziyaretçi açısından dünyanın en büyük mobilya fuarı olan Uluslararası CNR İMOB Mobilya Fuarı’na katılmak için 500 firmanın beklemede olduğunu söyledi. 

Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı (CNR İMOB), 22-27 Ocak tarihlerinde 1.000’in üzerinde firmanın katılımı ile CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek. Mobilya sektöründe 2002’den bu yana 18 kez fuar düzenleyen CNR Holding tarafından MOSFED iş birliğiyle organize edilen fuar öncesi düzenlenen toplantı CNR Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem ve MOSFED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç’in katılımı ile gerçekleşti. 

“500’ün üzerinde mobilya firmamız beklemede”

 

Fuar ve mobilya sektörünün değerlendirildiği toplantıda CNR İMOB Fuarı’nın dünyanın en büyük mobilya fuarı olduğuna dikkat çeken CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, “Kurulmasına da öncülük ettiğimiz 2005 yılından bu yana da birlikte yol aldığımız Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) ile mobilya fuarımızı 60 bin metrekare alana çıkardık. Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) ile yaptığımız iş birliği sonrasında da mobilya fuarımızı 150 bin metrekareye ulaştırdık.

 

Dünyanın en büyük mobilya fuarının İtalya’da düzenlendiğine dair yanlış bir algı var. Fuarın genel hacmi hesaplandığında bu doğru bir algı olarak düşünülebilir. Fakat salt mobilya fuarı olarak ele alındığında gerek metrekare gerek katılımcı ve gerekse ziyaretçi açısından dünyanın en büyük mobilya fuarı unvanı Uluslararası CNR İMOB Mobilya Fuarı’na aittir. Malezya ve Romanya’nın devlet pavyonu olarak katılacağı fuarımıza, ABD, Rusya, Moldova, Ukrayna, Mısır, Belçika Almanya, İtalya, İspanya’nın aralarında bulunduğu ülkelerden 35 mobilya firması da ürünlerini sergileyecek. 500 mobilya firmamız bekleme listesinde bulunuyor. Fuarımızın 200 bin metrekarenin üzerine çıkma potansiyeli var. Fuarımız MOSFED Başkanı Ahmet Güleç’in de destekleri ile dünyanın en büyük ev mobilyaları fuarı haline geldi” diye konuştu.

 

“BIA’nın katkısıyla CNR İMOB’da yabancı sayımız yüzde 50 artacak”

Ceyda Erem, “11 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiğimiz Global Pazar İstihbarat Sistemi BIA’nın CNR İMOB’a katkısı büyük oldu. Ekibimiz gerçekten yoğun bir mesai harcayarak, dünyanın dört bir yanından önemli alıcıları fuarımıza davet etti. BIA sisteminin sayesinde bu yıl özellikle Almanya, Fransa, Rusya, Katar, Irak ve Suudi Arabistan başta olmak üzere çok sayıda ülkeden 32 bin sektör profesyoneli fuarımıza katılmak için online bilet aldı. Bu alıcılarımızın bütün bilgileri bizde kayıtlı onların taleplerini çok iyi biliyoruz. Bu talepler doğrultusunda alıcılarımızı doğru adrese ulaştıracağız. Mobilya sektörünün lider ülkeleri İtalya, Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin yanı sıra sektörün hedef pazarları olan Suudi Arabistan, Azerbaycan, Özbekistan, Rusya, Kosova, Sırbistan, Makedonya, Bosna, Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin de aralarında bulunduğu 110 ülkeden ziyaretçi ve VIP alım heyetleri ağırlanacak. BIA sisteminin katkısıyla bu yıl yabancı alıcı oranında, en az yüzde 50 artış sağlanacak. Fuarımıza, 41 bini yabancı, 120 binin üzerinde ziyaretçi bekliyoruz.  Fuarımıza böylesine yoğun talebin olması Türkiye’nin ne kadar ticaret yapılabilir bir ülke olduğunun göstergesidir” diye konuştu.

Afrika’nın en büyük sanayi ve ticaret fuarı organizasyonu

CNR Holding’in yurt dışı fuarcılık faaliyetlerine de değinen Ceyda Erem, “Etiyopya Hükümeti Afrika’nın en büyük sanayi ve ticaret fuarının organizasyonu için uluslararası konkur açtı ve bu ihaleyi biz kazandık. Çalışmalarına ihaleyi kazanır kazanmaz başladığımız Pan – African Expo’yu 2020 yılında Addis Ababa’da 50 Afrika ülkesi ve tüm dünyadan 1000’den fazla katılımcı ile 90 bin metrekarelik alanda düzenleyeceğiz. Fuara Afrika ülkelerinin yanı sıra Avrupa, Asya ve Amerika’dan da çok sayıda firmanın katılmasını bekliyoruz. Bu fuara Türkiye’den yoğun bir ilgi olacağını düşünüyoruz” dedi.