• 15. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı
  • 22-27 Ocak 2019
Kalan Süre

Basın Bültenleri

CNR İMOB-13.Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nda sergilenen mobilyalarda renk, tasarım ve konfor dikkat çekiyor.

12/27/2017

 Finlandiyalı tasarımcılar, Türk mobilya üreticileri ile CNR İMOB’ta buluştu

Mobilyalarda renk ve konfor ön planda

CNR İMOB-13.Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nda sergilenen mobilyalarda renk, tasarım ve konfor dikkat çekiyor.

Fuarda, katılımcılarla bir araya gelen dünyaca ünlü Finlandiyalı tasarımcılar, ofis mobilyalarında hafif, geri dönüşüm, renkli tasarımların ön palana çıktığını söylediler.

 

Türkiye’nin en büyük ve tek uluslararası mobilya fuarı olan CNR İMOB-13.Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, CNR EXPO Yeşilköy’de 29 Ocak Pazar gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) iş birliğinde Ekonomi Bakanlığı ve İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) desteğinde gerçekleştirilen fuara katılan 500’ün üzerinde firma, fuarda en yeni koleksiyonlarını görücüye çıkarıyor. 2017’nin mobilya trendlerinin sergilendiği fuarda,  tasarımlarda canlı renkler ve konfor ön planda yer alıyor.

Sarı, mavi, yeşil, turkuaz renklerin hakim olduğu mobilyalar modüler olma özelliğiyle de kişiye özel dizayn imkanı sağlıyor. Fuardaki mobilyalarda bir başka ön plana çıkan özellik de geri dönüşüm oldu. Yüz yıllık ömrü dolmuş ağaçlardan ve ahşap kalasların dönüştürülmesi ile tasarlanan rengarenk masalar ziyaretçilerin beğenisini topluyor.

 

Ofislerde hafif, çevre dostu ürünler ön planda

Fuarda sektörün katma değerli ürün ihraç etme hedefine destek olmak amacıyla mobilya alanında dünyaca ünlü Finlandiyalı tasarımcılar Mikko Laakkonen, Yuki Aben, Samuli Naamanka ve Sebastian Jansson fuar katılımcıları ile bir araya getirildi. Tasarımcılar, B2B ikili görüşmelerin gerçekleştiği özel alanda ofis mobilyaları başta olmak üzere pek çok alanda yaptıkları tasarımları fuar katılımcıları ile paylaştı.

Dünyada tasarımlarda ön plana çıkan unsurlar hakkında da bilgi veren tasarımcılar, ofislerde hafif, geri dönüşüm, renkli tasarımların ön palana çıktığını söylediler. Amaçlarının yeni ofis mobilyaları keşfetmek olduğunu belirten tasarımcılar, ofislerde önümüzdeki yıllarda materyalin yanında görselliğin de önemli olacağını ve artistik tasarımların ofislerde göz dolduracağını belirttiler.

 

4X4 arazi aracı tasarımlı yataklar

CNR İMOB’a özel olarak tasarlanan 4X4 arazi aracı tasarımlı yataklar da fuarda yoğun ilgi görüyor. Türkiye’de 4-14 yaş arası çocuklar içi üretilen araba tasarımlı yatak uzaktan kumanda ile komut edilebiliyor. Çeşitli özelliklere sahip yatağa komut verildiğinde, Görevimiz Tehlike film müziği eşliğinde, yatakta bulunan farlar yanıp sönerek çevreyi aydınlatıyor. Arap ülkeleri tarafından fuarda yoğun ilgi gören yatağın fiyatı 700 dolar civarında.