• 15. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı
  • 22-27 Ocak 2019
Kalan Süre

Basın Bültenleri

CNR İMOB’a rekor ziyaretçi!

12/27/2017

Modern, klasik ve modüler mobilyalardan geri dönüşümü mümkün olan doğa dostu mobilyalara kadar pek çok ürün grubunun bir arada sergilendiği CNR İMOB Fuarı, katılımcı firma ve ziyaretçi sayısı ile kendi rekorunu kırdı. Fuarı, açık kaldığı 6 gün boyunca 148.221 kişi ziyaret etti!

CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenen ve küresel mobilya sektörünün buluşma adresi CNR İMOB -12.Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı tamamlandı. Mobilya sektörünün öncü 524 üretici ve ihracatçı firmasının katılımı ile gerçekleştirilen fuar, 11 salonda, 150 bin metrekare alanda düzenlendi. Dünyanın 2’inci büyük, Türkiye’nin ise en büyük fuarı olan CNR İMOB, 12’inci yılında katılımcı firma ve ziyaretçi sayısı ile kendi rekorunu kırdı. 6 gün boyunca açık kalan CNR İMOB Fuarı’nı 114 ülkeden 32.784’ü yabancı olmak üzere, toplam 148.221 ziyaretçinin adresi oldu.

CNR İMOB’a, Çin, Almanya, İran, İngiltere, İsrail, İsviçre, İspanya, İtalya, Katar, Suudi Arabistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün başta olmak üzere 32 ülkeden çok sayıda alım heyeti geldi. Yerli ve yabancı yatırımcıların yanı sıra, evlilik hazırlığı yapan, evini yeniden dekore etmek isteyen ve mobilya tasarımında bugünün ve yarının trendlerini yakalamak isteyenler, özellikle hafta sonu CNR İMOB’a akın ettiler. Modern, klasik, modüler mobilyalar, ofis mobilyaları, yemek odası, yatak odası, bebek, çocuk ve genç odası mobilyaları, oturma gruplarının bir arada sergilendiği fuarda, üniversite-sanayi işbirliği sonucunda üretilen tasarımlar da büyük ilgi gördü.

Üniversiteliler tasarladı, mobilyacılar üretti

Üniversite-Sanayi işbirliği projesi kapsamında, tasarımları öğrencilere ait mobilyaların prototipleri katılımcı firmalar tarafından üretilerek, CNR İMOB süresince sergilendi. Karabük Üniversitesi 3’üncü sınıf öğrencisi Oğuz Kılıç’ın ölü ağaçlar ve hayvanların tüylerini kullanarak ürettiği masa ve taburelerin prototipleri Cadı Design firması tarafından üretildi. Kimyasal madde kullanılmadan presleme yöntemiyle üretilen ve doğa dostu bu ürünler, atık olarak doğaya bırakıldığında dahi, 30 gün gibi kısa bir sürede gübreye dönüşüyor. Fuarda, bu ve benzeri geri dönüşümü mümkün olan mobilyalara özellikle Danimarkalı alıcılar ilgi gösterdi. Cadı Design firma sahibi Ercan Koca, Danimarkalı bir alıcının geri dönüşüm özelliği olan sandalyeden 1.000 adet sipariş verdiğini söyleyerek, “CNR İMOB’da gördük ki mobilya üreticileri olarak geri dönüşümü mümkün olan mobilyalara daha fazla yatırım yapmalıyız. Bu bizim için güzel bir ihracat kapısı olur” dedi.

2017’de de Mobilyanın değişmeyen adresi CNR İMOB

Mobilya fuarı organizasyonunda 12 yılı aşkın birikim ve tecrübeye sahip olan CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık A.Ş., sektörün en büyük çatı örgütü Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) ve üyesi 9 derneğin (ANSİMOD, İMOS, KAYMOS, MAKSDER, MOBDER, MOBSAD, MODSİAD, MUDER ve OMSİAD) işbirliğinde gerçekleştirilen CNR İMOB, önümüzdeki yıl 24 - 29 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.