• 15. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı
  • 22-27 Ocak 2019
Kalan Süre

Basın Bültenleri

MOBİLYA SEKTÖRÜ CNR İMOB’ta

2/14/2016

Türkiye Mobilya ihracatının %75’ini gerçekleştiren firmaların tercih ettiği platform olan CNR İMOB, Türk mobilya endüstrisinin çatı örgütü, MOSFED-Mobilya Dernekleri Federasyonu işbirliğiyle 26-31 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo Yeşilköy’de 12. Kez kapılarını açıyor!

Türkiye’nin en büyük, Dünya’nın ise ikinci büyük mobilya fuarı olan CNR İMOB, 2023 vizyonu çerçevesinde mobilya endüstrisinin ihracat hedeflerine ulaşmasında her geçen yıl katkısını artırmaya, katılımcılarına yeni hedef pazarlara yönelik iş geliştirme olanakları sunmaya devam ediyor.

CNR İMOB Bu yıl, 30.000’i yabancı olmak üzere, 150.000 ziyaretçiyi ağırlamayı ve Türk mobilya endüstrisinin hedef pazar olarak belirlediği 32 farklı ülkede gerçekleştirilen alım heyeti programları ile fuar süresince gerçekleşecek iş hacmini rekor düzeye taşımayı hedefliyor.

524 katılımcısıyla 150.000 m2 kapalı alan ve 11 salonda gerçekleştirilecek CNR İMOB 2016, KOSGEB ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenmektedir.

Ziyaretçilerimiz, geçtiğimiz yıl 175 farklı ülkeye ihracat gerçekleştirme başarısına ulaşan Türk mobilya endüstrisinin öncü markalarına ait, modern, klasik, modüler, ofis, bebek & çocuk mobilyalarına ait seçkin tasarımları ve endüstriye yön veren trendleri görme imkânını bulacaklardır.

CNR İMOB’un ziyaretçileri farklı kültürlerden tasarımcı, üretici, yan sanayi ve son kullanıcı gibi çok yönlü gruplardan oluşmaktadır. Ancak tüm misafirlerimiz tek bir ortak paydada buluşmaktadır; Mobilyaya duydukları tutku. İşte bu nedenle, Türk mobilyasının yükselen değerinden esinle, temsil edilen tüm firmalar eski-yeni, büyük-küçük ayrımı olmaksızın fikir ve deneyim paylaşımı yapabilecekleri, marka bilinirliklerini artırabilecekleri ve en önemlisi ticaret yapabilecekleri ortamı CNR İMOB’un konuksever ortamında yakalayacaklardır.

Hızlı değişen günümüz dünyasında, en son trendleri yakalamak ve bunları inovatif ürünlere dönüştürmek, mobilya sektörünün bugün ve gelecekteki başarısının anahtar faktörlerinden biridir. Bugünün dünyasında ise, son kullanıcılar, satın alacakları ürünleri standardize edilmiş, tek tip raf ürünlerinden seçmek yerine, her geçen gün artan bir taleple, öznel ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde özelleştirilebilen ve bütçe dostu tasarımlardan seçmektedirler.

İşte bu noktada CNR İMOB; 28 farklı üniversitenin tasarım bölümlerinin katılımıyla gerçekleşen, Türk oturma kültürünün incelenerek beğenilen tasarımların prototip olarak üretilip, fuar süresince sergileneceği bir proje gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra; Yüksek kaliteli, son kullanıcının istek ve ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen ancak aynı zamanda seri üretim mobilyalardaki maliyet avantajını sunan yüzlerce mobilya tasarımını ziyaretçilerinin beğenisine sunacaktır.